Chorvatsko: TOP10 nejlepších turistických lokalit

Jako každý rok, tak i letos vyrazí do Chorvatska statisíce turistů z Česka. A velká část z nich nestráví všechen čas jen opalováním na plážích a koupáním v moři, ale vyrazí také na různé výlety do okolí. Chorvatsko nabízí mnoho zajímavých míst a to jak historických památek, tak pěknou přírodu.

10. místo: Národní park Krka


Výhodné zájezdy a ubytování v Chorvatsku zde

Velmi pěknou přírodní podívanou má pro své návštěvníky nachystán národní park Krka, který byl založen roku 1985 a svůj věhlas získal díky mnoha jezírkům a vodopádům, když ty největší kaskády dosahují výšky několika desítek metrů. Dále je možné obdivovat pestrou faunu i flóru zahrnující na 86 druhů rostlin a 18 druhů ryb, z toho 10 endemických, tedy nejsou nikde jinde než ve zdejších vodách. Název parku je dovozen podle jím protékající řeky Krka, které se nedaleko u Šibeniku vlévá do Jaderského moře.

9. místo: Mljet


Chcete zažít dovolenou v Jižní Dalmácii? Zajímavé zájezdy zde

Jihodalmatský ostrov Mljet se řadí spíše k těm větším chorvatským ostrovům. Jeho hlavním rysem je pěkná příroda, když zhruba 72 procent povrchu tvoří lesy a je považován za nejzalesněnější jadranský ostrov. Dále jsou zde k vidění různá pole, vinice a malé vesnice. Díky tomu můžeme Mljet označit za místo vhodné pro dokonalé zrelaxování v klidné oblasti. Zajímavý pohled nabízí také dvě jezera Malo a Veliko Jezero, které má ve svém středu ostrůvek s klášterem. Velmi atraktivní je také tzv. Jama, tedy taková propast na jejímž dně je moře.

Stránky: 1 2 3 4 5