JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset brazilských turisticky atraktivních lokalit

Mistrovství světa ve fotbale právě začíná a to také znamená, že do Brazílie míří ještě více návštěvníků než jindy. A tedy i tradiční turistické cíle se budou muset během následujícího měsíce vypořádat s větším zájmem. Pátá největší země světa má mnoho atraktivních lokalit a zde je výběr deseti skutečně zajímavých míst, které by si neměl nechat ujít žádný turista.

10. místo: Pantanal


Zažijte brazilskou exotiku na vlastní kůži. Atraktivní zájezdy zde

Pantanal je jedna z brazilských oblastí, které rozhodně stojí za návštěvu. Tato velmi rozsáhlá krajina plná močálů se nachází na jihozápadě země a je považována za největší mokřad světa. Kromě Brazílie zasahuje také do Paraguaye a Bolívie. Po celém území se vyskytují tisíce druhů zvířat a rostlin, když je zde možné spatřit například kapybaru, tapíra jihoamerického, kajmany, anakondy a mnohé další. Výrazná většina Pantanalu bývá během období dešťů pod vodou, malá část těchto bažin je také na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

9. místo: Teatro Amazonas


Zvětšit mapu
Chcete strávit dovolenou v Amazonii? Tipy na zajímavé zájezdy zde

Mezi zajímavé stavby na brazilském území můžeme zařadit také operu Teatro Amazonas, která se nachází v hlavní městě státu Amazonas Manaus na severozápadě Brazílie. Nepřehlédnutelná budova se stavěla v letech 1884 až 1896 a v době budování měla demonstrovat bohatství města a tak většina výzdoby byla dovezena z Evropy a interiér je skutečně velmi elegantní. Jednotlivá vystoupení si zde může užívat zhruba 700 diváků a návštěvníkům je k dispozici také muzeum. Město Manaus je mimo jiné zajímavé také tím, že nedaleko od něj se Río Negro vlévá do Amazonky a to vytváří skutečně unikátní obrazový vjem, jelikož se zde mísí dvě různě barevné řeky.