JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset hitů, které zpěváci napsali pro jiné zpěváky

Mnoho známých zpěváků a zpěvaček začínali kariéru tak, že psali texty i pro jiné umělce. Někteří v tom pokračují dodnes a tak může působit překvapivě, že například některé hity byly původně určeny pro někoho jiného, nebo že ty největší hvězdy psali nebo píší texty nejen pro sebe.

10. Lady Gaga napsala Telephone pro Britney Spears

Skladby Telephone se prodalo zhruba 7.4 milionů kopií po celém světě, když bylo součástí alba The Fame Monster od Lady Gaga. Svou pasáž si zde zazpívala také populární Beyoncé, ale původně měla tato písnička znít trochu jinak. Gaga skladbu psala pro Britney Spears, když se měla objevit na albu Circus, ale z toho nakonec sešlo.

9. Cee Lo Green napsal Don’t Cha pro Pussycat Dolls

Průlomovou skladbou pro Pussycat Dolls byla v roce 2005 Don’t Cha, kterou složili Thomas Callaway, Anthony Ray a Trevor Smith. Tato jména nikomu asi moc neřeknou, ale hudební fandové je znají také pod přezdívkami Cee Lo Green, Sir Mix-a-Lot a Busta Rhymes. Písnička byla původně určena pro Tori Alamaze a poté ji nabídli také Paris Hilton, ale nakonec ji nahrály Pussycat Dolls a Busta Rhymes.