JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset míst v Africe, která musíte vidět

V Africe je návštěvníkům k dispozici mnoho možností, kde absolvovat safari a dostat se zvířatům doslova na dosah ruky. Další skupiny turistů vyráží za těmi nejlepšími plážemi nebo špičkovým potápěním. V tomto seznamu zajímavých afrických destinací je obsáhnut skutečně celý kontinent, jelikož se projedeme od Maroka až po Jihoafrickou republiku.

10. místo: Seychely


Chcete zažít pravou africkou exotiku? Atraktivní zájezdy na Seychely zde

Seychely se jistojistě řadí k těm turisticky nejzajímavějším a také nejznámějším místům v Africe. O výrazné proslavení tohoto exotického souostroví se v Česku postaral také Radovan Krejčíř, který se zde zhruba rok a půl skrýval před policií.

Seychely zahrnují celkem 115 ostrovů, z toho je obydleno 33, ale drtivá většina obyvatel žije na největším ostrově Mahé, kde nalezneme i hlavní město Victoria. Díky své poloze kousek od rovníku je zde celoročně velmi stabilní slunečné počasí. Seychelské ostrovy jsou bezpochyby jedno z nejlepších míst na světě pro všechny milovníky pláží, šnorchlování a potápění.

9. místo: Kapské Město, Jihoafrická republika


Poznejte Jihoafrickou republiku zblízka. Velmi zajímavé zájezdy a ubytování zde

Druhé největší město Jihoafrické republiky je obecně považováno za jedno z nejkrásnějších měst světa a také se řadí k těm turisticky nejnavštěvovanějším místům v JAR. Nedaleko se nachází mys Dobré naděje, další turisticky atraktivní místa jsou Stolová hora nebo také Robben Island, kde byl vězněn Nelson Mandela. Kapské Město patří mezi vyhlášená surfařská centra a u zdejšího pobřeží je také možné sledovat velryby a delfíny.