JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset nejlepších audioknih pro děti

Pro dětské posluchače nabízí audioknihy mnoho možností zábavy a dokonce i poučení. Třeba při dlouhých cestách je poslech pohádky ideální možností pro zabavení ratolestí. Dále to může být zajímavá činnosti doplňující kreativní tvoření a kutění. V tomto případě nám audioknihy dávají možnost se rozvíjet představivost, tvořit a při tom poslouchat příběhy rovnou do uší. A právě Audioteka.cz to všechno nabízí, konkrétněji přes 2500 audioknih různých žánrů a to ve formátu MP3. Audioknihy lze poslouchat skrze počítač a také díky aplikacím pro telefony a tablety. Jste zvědaví, co nabízí přehled nejoblíbenějších dětských audioknih?

10. místo: Pipi Dlouhá punčocha

Pipi Dlouhá punčocha

Velká dobrodružstí pihaté Pipi, který bydlí sama v domě na okraji města a jejích kamarádů Anity a Tomíka. A jaké jsou poznávací znaky, podle kterých je Pipi k nepřehlédnutí? Spletené vlasy do copů, obrovská síla a kupa bláznivých nápadů.

9. místo: Medvídek Paddington

Medvídek Paddington

Neobyčejně půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z nejtemnějšího Peru, kterého se ujmou v Londýně manželé Fouskovi, nenechá nikoho chladným. Kam totiž přijde tento zdánlivě obyčejný chlupáč, začnou se dít neobyčejné věci.

8. místo: Maxipes Fík

Maxipes Fík

Příběhy holčičky Áji, Maxipsa Fíka a tatínka provází hlas Josefa Dvořáka. Příběh inspirovaný skutečným bernardýnem, který pořád rostl ukazuje humorné chvíle, které všichni společně prožívají. Ŕízení auta a kormidlování lodi, cestování – to vše dokáže Maxipes Fík.

7. místo: Malý princ

Malý princ

Křehký příběh, který mají rádi děti i dospělí. Příběh Malého prince a světa kolem něho uvede posluchače do pouště, kde se vypravěč příběhu snaží opravit svůj letoun a tak se poprvé objeví i Malý princ. Tím začíná jeden z nejoblíbenějších příběhů plný překvapení a možných zamyšlení.

6. místo: Bob a Bobek – Králíci z klobouku

Bob a Bobek - Králíci z klobouku

Z klobouku kouzelníka Pokustóna vyskakují již několik desetiletí dva oblíbení dětští hrdinové, králíci Bob a Bobek. Je pravda, že Bobkovi se z vyhřátého klobouku moc nechce, ale podnikavý Bob jej vždy přiměje vstát a pracovat, „protože práce šlechtí“. Původně televizní seriál doznal pro velký úspěch řadu pokračování a také několik zvukových verzí.

5. místo: Doktor Proktor a vana času

Doktor Proktor a vana času

Pokračování příběhu doktora Proktora, který se vydává za svou velkou láskou do Paříže. Pohled na historické události spolu s příběhem a řešením šifry s prosbou o pomoc rozbíhá Bulík se svojí kamarádkou. Doktor totiž zůstal uvězněn ve svém vynálezu – vaně času. Jak tento zamotaný příběh dopadne?

4.místo: Krtečkova dobrodružství

Krtečkova dobrodružství

57 příběhu krtečka s černým kožíškem a červeným nosem znají děti všech možných věkových kategorií. Hlas audioknize a krtečkovi propůjčil Marek Eben. Mezi nejznámější krtečkovy příběhy patří, jak přišel ke kalhotkám a také příběh s názvem Krtek a autíčko.

3.místo: Doktor Proktor a prdicí prášek

Doktor Proktor a prdicí prášek

První dobrodružství s doktorem Proktorem právě začíná. Kluk jménem Bulík se přestěhuje a potká nové kamarády – sousedku Lízu a také podivínského doktora Proktora. Zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Do cesty se jim však nečekaně postaví padouchové a jak to dopadne, to si poslechněte v příběhu.

2.místo: Babička drsňačka

Babička drsňačka

Benova babička je skoro jako každá jiná: má bílé vlasy a silné brýle, nosí zubní protézu a naslouchátko, ráda hraje scrabble a chodí brzo spát. Ale zdání klame a vyklube se z ní mezinárodní lupička klenotů a má v plánu ukrást korunovační klenoty! Zábavné poslouchání pro děti, ale i pro jejich rodiče.

1.místo: Velká audiokniha pohádek

Velká audiokniha pohádek

Audiokniha nabízí čtyřicet převážně českých klasických pohádek v interpretaci předních osobností naší divadelní scény, z nichž některé už zůstávají v naší paměti jen díky svému hereckému a vypravěčskému umění. Pohádky jsou sestaveny mimo jiné podle věku posluchačů – začíná pohádkami pro nejmenší a pokračuje k pohádkám delším a náročnějším.

Více o audioknihách naleznete na Audiotéce.
audioteka.cz

Sledujte nás na:
www.facebook.com/audioteka.cz
www.twitter.com/audioteka_cz
https://plus.google.com/+AudiotekaCZ
www.youtube.com/audiotekacz
www.instagram.com/audioteka.cz_sk