Deset nejlepších policejních aut z celého světa

Policisté po celém světě většinou používají celkem obyčejné auta, když vrcholem bývají různé sportovní verze pro dálniční policii. Ale existují i výjimky v podobě aut těch nejlepších a nejdražších značek světa. Asi není žádným překvapením, že ty nejexkluzivnější vozy vlastní dubajská policie, která je používá i jako takovou turistickou atrakci.

10. místo: Nissan GT-R, Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou známé svou náklonností ke všemu drahému a v tomto ohledu nestrádají ani příslušníci policie v Abu Dhabi, kteří mají k dispozici např. Nissan GT-R. Japonský sporťák plný moderních technologií arabským mužům zákona nabízí možnost zasáhnout rychlostí přes 310 km/h. To vše umožňuje šestiválec o objemu 3.8 litru, který se může pochlubit výkonem 548 koňských sil a točivým momentem 588 Nm. Důležitým údajem je také zrychlení na stovku, které Nissan GT-R umí za 3.3 sekundy.

9. místo: Bentley Continental GT, Spojené arabské emiráty

Také Dubaj si zakládá na tom, že se jedná o místo koncentrovaného bohatství a luxusu. K utváření tohoto obrazu má pomoci také policejní Bentley Continental GT v ceně zhruba 4.4 milionu korun. Toto policejní auto disponuje výkonem 575 koní. Akceleraci na stovku Bentley zvládne za 4.3 vteřiny a v případě potřeby dokáže uhánět maximální rychlostí až 318 km/h.

Stránky: 1 2 3 4 5