JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset nejpěknějších hradů a zámků z Francie

Jestliže máte v létě na programu dovolenou ve Francii, tak se s velkou pravděpodobností podíváte i na nějaké místní historické památky. V úvahu připadají například různé hrady a zámky, kterých je zde požehnaně. Samozřejmě tím nejznámějším a nejnavštěvovanějším je zámek ve Versailles, ale ostatní nabízejí také velmi zajímavou podívanou.

10. místo: Chateau de Foix

Chateau de Foix
Poznejte krásy Francie na vlastní oči. Zajímavé zájezdy a ubytování zde

Foix nalezneme v stejnojmenném hlavním městě departmentu Ariège na jihu Francie. Počátky této stavby jsou datovány do roku 987, ale finální podobu získal až mnohem později, jelikož byl průběžně zdokonalován. V samém úvodu ho vlastnil Roger z Carcassonne a jeho potomci, od roku 1034 hrad převzala hrabata z Foix. V letech 1211 až 1212 byl hrad obléhán křižáky, ale nebyl dobit.

9. místo: Chateau de Tarascon


Zvětšit mapu
Užijte si dovolenou ve Francii. Nabídka výhodných zájezdů zde

Další z těch nejpěknějších francouzských hradů naleznete ve městě Tarascon v jihovýchodním regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur. Zdejší hrad, který v roce 1400 začal stavět sicilský král Ludvík II., je bezpochyby místní nejvýraznější památkou. Zajímavostí je, že od 16. století až do 20. let 20. století byl využíván jako vězení.