JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset nejvíce navštěvovaných stránek na internetu

Přemýšleli jste někdy nad tím, které webové stránky jsou ty vůbec nejnavštěvovanějších na celém internetu? Jistě každý si tipne Google, Youtube, Facebook nebo Twitter. Tedy služby, které mají mnoho uživatelů i v Česku, ale desítka nejlepších obsahuje i pro mnoho lidí neznámé asijské weby. Jeden ze způsobů, jak určit ty nejnavštěvovanější, je tzv. Alexa Rank, což je jedna z nejuznávanějších statistik na toto téma.

10. příčka: LinkedIn.com

LinkedIn je sociální síť, která těší slušné popularitě i v Česku. Na rozdíl od Facebooku není LinkedIn zaměřen na zábavu, ale práci. Uživatele zde sdílejí své životopisy, vzdělání, pracovní pozice a dále se například sdružují do různých skupin. Tuto sociální síť často používají také personalisté k hledání vhodných kandidátů na pracovní pozice.

9. příčka: Live.com

V desítce nejnavštěvovanějších online služeb má svého zástupce i Microsoft, tedy společnost, která nástup internetu v porovnání s konkurencí spíše nezvládla. Live.com slouží k přístupu na různé služby, které Microsoft nabízí online, tedy populární email, kancelářské aplikace, kalendář dále také například úložiště OneDrive.