JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset ostrovů, kde vládnou zvířata

Na světě je mnoho míst, která získala svůj název a oblíbenost díky velkému výskytu některých zvířat. Mnohé z nich se stávají také zajímavé turistické cíle. Do této skupiny můžeme zařadit také mnoho ostrovů napříč všemi obyvatelnými kontinenty a tady je výběr deseti z nich.

10. místo: Iguana Island, Kuba


Chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou na Kubě? Zajímavé zájezdy zde

Iguana Island nebo také Cayo las Iguanas je ostrov nacházející se asi 32 kilometrů od pobřeží kubánského města Trinidad. Tento ostrov je zajímavý také proto, že se v této oblasti zdržuje leguán kubánský a právě název Iguana Island je odvozen od velkého výskytu těchto plazů. Kromě velkých a ohrožených leguánů ostrov nabízí typické karibské prostředí a tedy pěkný podmořský život v kombinaci se zajímavou ostrovní přírodou.

9. místo: Pig Island/ Pig Beach, Bahamy


Zažijte tu pravou exotiku. Atraktivní zájezdy na Bahamy zde

Zůstáváme v Karibiku, jen s tím rozdílem, že se přesouváme na Bahamy, kde je k nalezení jedno skutečně zajímavé místo. Tím je Pig Beach, na které je možné pozorovat divoká prasata, která se zde chodí i koupat do moře. Existuje několik teorií, jak se prasata na ostrov dostala. Nejčastější možností je, že přijela s námořníky, kteří je zde později nechali, ale ve hře také ztroskotání lodi. Ať to bylo jakkoliv, tak dnes si zde můžete užít jedinečný zážitek a to zaplavat s prasaty.