Deset skutečně zajímavých informací o Stanley Cupu

Pohledy všech hokejových fandů světa momentálně míří k finále NHL, jehož vítězové získají tu nejcennější a nejznámější trofej na světě Stanley Cup. Podoba poháru je známá v podstatě všude tam, kde se hraje hokej, ale ne každý už ví, jak získal své jméno a další zajímavé informace. Nejpozději ve středu 18. června se rozhodne, jestli na poháru přibudou jména hráčů Los Angeles Kings nebo New Yorku Rangers.

10. místo: Proč jméno Stanley Cup?

Stanley Cup je sice nejznámější hokejová trofej na světě, ale jistě se najde mnoho fandů, kteří nevědí, kde se vůbec vzalo jeho jméno. Své pojmenování pohár získal po Lordu Stanleym z Prestonu, jehož synové byli hráči v ottawských amatérských týmech a Stanley se rozhodl, že podpoří trofej pro nejlepší amatérský klub v Kanadě. Poté, co vznikla NHL se Stanley Cup stal hlavní odměnou pro nejlepší profesionální tým.

9. místo: Jména se ryjí v Montrealu

Snad každý hokejový fanda ví, že na neslavnější trofeji světa jsou vyryta jména všech jejích dosavadních vítězů, ale už asi ne každý zná postup jak to probíhá. Po skončení finále pohár zamíří do Montrealu, kde se ho chopí Louise St. Jacques, která už dvě dekády ryje jména vítězů na stěny Stanley Cupu. Zajímavostí je jistě také to, že od roku 1892 tuto práci vykonávali pouze čtyři lidé.

Stránky: 1 2 3 4 5