Deset velkých dopingových skandálů napříč sporty

2. Alex Rodriguez

Alex Rodriguez

Tento sportovec u nás sice moc známý není, protože hraje baseball. Ale pro tento sport je to v podstatě takový ekvivalent Jaromíra Jágra. A právě tento populární hráč týmu New York Yankees se postaral jeden z největších dopingových skandálů poslední doby.

Hvězdný hráč bral steroidy a různé hormony údajně několik let a za to si pochopitelně vysloužil trest. Takže v roce 2014 si může baseball pustit tak akorát v televizi.

1. Lance Armstrong

Lance Armstrong

Lance, který se během své kariéry stal jednou z největších osobností světového sportu a symbol boje s rakovinou vzbuzoval během své kariéry neustále dopingové spekulace, ale vždy je dokázal vyvrátit. Žádný vzorek ho z podvádění neusvědčil, ale slavný sportovec se rozhodl vyjít s pravdou ven sám, když se ke všemu přiznal v rozhovoru s Oprah Winfrey.

Toto interview byla velká událost s obrovskou sledovaností a zároveň tím byla spuštěna vlna, kdy se více známých cyklistů přiznalo k užívání zakázaných látek. Armstrongovi bylo zpětně odebráno všech sedm triumfů z Tour de France a tyto ročníky zůstaly bez vítěze.

Stránky: 1 2 3 4 5