JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset vysněných lokací každého cestovatele

Na světě je bezpočet zajímavých míst, která každoročně lákají velké zástupy turistů a cestovatelů z celého světa. Jistě každý si po zhlédnutí záběrů například z Amazonie občas říká, že by to mohl být dobrý zážitek, podívat se tam osobně. A v této desítce zajímavých míst napříč kontinenty jsou lokace, které vyvolávají přesně tyto pocity.

10. místo: Staré Město, Jeruzalém


Nabídka velmi atraktivních zájezdů do Izraele zde

Návštěvu tohoto místa plně ocení především nábožensky založení lidé, ale zajímavá podívaná to je i pro nevěřící. Roku 1981 bylo Staré Město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nejznámější zdejší památkou je Zeď nářků, která je zároveň nejposvátnější místo pro všechny Židy z celého světa. Další velmi cenné a známé památky jsou například Jeruzalémské hradby, Jeruzalémské brány, Davidova věž, Chrámová hora a další.

9. místo: Antelope Canyon, USA


Poznejte USA pěkně zblízka. Velmi zajímavé zájezdy a ubytování zde

Bezpochyby se jedná o jedno z nejkrásnějších míst na světě, o jehož vznik se zasloužila příroda. Jeden z nejvíce fotografovaných kaňonů na planetě vznikl díky kombinaci záplav a různých vzdušných procesů. Kdyby jste to chtěli vidět na vlastní oči, tak musíte vyrazit kousek za arizonské město Page do oblasti Navahů.