Deset zajímavostí o Londýně, které by jste měli vědět

Londýn je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších metropolí světa, což naznačuje, že se k němu vztahuje také mnoho zajímavých informací. Ať už přímo ke konkrétním světoznámým místům a památkám, tak k některým událostem. A nyní se můžeme trochu blíže podívat na výběr desítku těch nejzajímavějších.

10. místo: Pravda o Big Benu


Big Ben na vlastní oči. Levné zájezdy do Londýna zde

Jméno Big Ben je obecně používáno jako označení pro celou hodinovou věž na břehu Temže. Ovšem ve skutečnosti se jedná o jméno největšího zvonu, který odbíjí celou hodinu. Původ tohoto pojmenování není jasný. Některé zdroje hovoří, že je to po hlavním staviteli siru Benjaminu Hallovi, ale podle jiné verze je pojmenován po nejtěžším zápasníku své doby Benjaminu Cauntovi. Světoznámá věž se ve skutečnosti jmenuje Elizabeth Tower.

9. místo: Stát se londýnským taxikářem je velmi těžké


Podívejte se do Londýna a užijte si ikonické taxi

Stát se taxikářem v Londýně není nic jednoduchého, jelikož zájemci o řízení slavných černých taxi musí projít podle všeho nejtěžšími zkouškami na světě. Už samotný název zkoušky zvané “Knowledge” napovídá, že důraz je zde kladen hodně na znalosti. Zájemci se na tuto zkoušku připravují klidně i několik let, jelikož je nutné se naučit zhruba 25 tisíc ulic a dalších asi 20 tisíc důležitých míst. Takže každý taxikář by měl dokonale znát polohu restaurací, divadel, nemocnic, policejních stanic a v podstatě všeho důležitého v Londýně.

Stránky: 1 2 3 4 5