JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset zklamání z výkonů kanadských týmů v NHL

Právě skončila základní část aktuální sezóny NHL a ty nejlepší týmy čekají vyřazovací boje o Stanley Cup. Velké zklamání panuje v Kanadě, kde je hokej sport číslo jedna. Ale ani obrovská podpora místních fanoušků nezabránila tomu, že šanci na zisk cenné trofeje si udržel jen Montreal. A zde máme kanadské hokejové trápení shrnuto v deseti bodech.

10. Flames se popáté za sebou nepodívají do playoff

Tým z Calgary se ani letos neprobojoval do finálních bojů o Stanley Cup a to znamená, že se jim to stalo už popáté v řadě. Ani skvělé výkony Jiřího Hudlera, tým neposunuly dále než na čtvrté místo od konce celé ligy a předposlední místo v západní konferenci. Z toho plyne, že fandové by si pro příští rok přáli výraznější zlepšení.

9. Pavelec letos nepodržel Winnipeg

Lepší představy o ještě probíhající sezóně měli jistě i ve Winnipegu, kde měl být jednou z hlavních opor Ondřej Pavelec. Český brankář ale letos neměl tu nejlepší formu a podle mnohých byl možnou příčinou neúspěchu. A dokonce se objevují spekulace, jestli ho Jets nevymění, jelikož plat zhruba 4 miliony dolarů podle mnohých neodpovídal jeho výkonům.