JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset zpěvaček, které nepotřebují autotune

Snad každý má svůj oblíbený hudební žánr a v něm své favority, které si občas poslechne. Některým posluchačům se ale jistě nemusí zamlouvat trend posledních let, kdy se poměrně dost využívají programy jako autotune, díky kterým zpěváci mnohdy zní jako roboti. Tady je seznam deseti populárních zpěvaček, které takové techniky určitě nepotřebují.

10. Alicia Keys

Alicia Keys se bezpečně řadí k těm nejlepším zpěvačkám poslední dekády. A co více, k podání skvělého výkonu nepotřebuje různá počítačová vylepšení. Od roku 2001 vydala 5 alb a prodala zhruba 30 milionů kopií po celém světě. K tomu získala mnoho prestižních ocenění, jako čtrnáct Grammy, jedenáct Billboard Music Award a tři American Music Award.

9. P!nk

Populární americká zpěvačka debutovala v roce 2000 albem Can’t Take Me Home, kterého bylo velmi úspěšné, jelikož si ho koupilo asi 4 miliony lidí. Následujících 5 alb přineslo ještě větší úspěchy a také velkou popularitu u fanoušků. V její sbírce samozřejmě nechybí ani ceny Grammy, zatím má tři. Mezi její další cenná ocenění patří šest MTV Video Music Awards.