JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Desítka nejlepších míst v Austrálii

Nejmenší kontinent světa a stejnojmenný stát nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých turistických lákadel. A které jsou ty nejlepší? Jistě každý si vybaví budovu opery v Sydney, někdo si vzpomene na Uluru, ale Austrálie nabízí mnohem více.

10. Ostrov lorda Howa


Poznejte to nejzajímavější z Austrálie. Zajímavé zájezdy zde

Putování po těch nejlepších místech v Austrálii zahajujeme na Ostrově lorda Howa, který leží v Jižním Pacifiku asi 700 km od Sydney. Toto místo objevil roku 1778 Henry Lidgbird Ball a pojmenoval ho po svém nejvyšším nadřízeném. Ostrov, který vznikl i za pomoci sopečné činnosti, je jedinečnou přírodní rezervací a také nechybí na seznamu světového dědictví UNESCO. Zajímavostí je to, že většina ze zhruba 300 obyvatel jsou potomci dvou mužů a tří žen, kteří sem připluli v polovině 19. století.

9. The Pinnacles


Navštivte okouzlující australskou přírodu. Atraktivní zájezdy naleznete zde

Jako Pinnacles jsou označovány vápencové útvary v Národním parku Nambung kousek od města Cervantes v Západní Austrálii. Toto unikátní místo vzniklo díky tomu, že zhruba před 30 000 lety ustupovalo moře a přitom nahromadilo mušle a působením dalších sil časem vznikla dnešní podívaná. Každý rok sem zavítá přes čtvrt milionu turistů, kteří mohou mimo jiné narazit také na klokany, emu a různé plazy.