JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Desítka nejlepších národních parků na světě

Většina států má na svém území vyhlášen alespoň nějaký národní park, který má za úkol chránit přírodní dědictví pro příští generace. V desítce těch nejlepších parků světa má svého zástupce každý kontinent, kromě Antarktidy. Největší zastoupení mají americké parky, ten nejstarší a nejznámější z nich celý žebříček vyhrál…

10. místo: Yosemitský národní park, Kalifornie


Užijte si krásy Kalifornie na vlastní oči. Nabídka zajímavých zájezdů zde

O Yosemitském národním parku jste si zde už mohli přečíst v článku pojednávajícím o zajímavých místech v USA, ale jelikož se jedná o skutečně jedinečné místo, tak je zařazeno i do tohoto seznamu.

Tento kalifornský park patří do seznamu světového dědictví UNESCO a každoročně ho obdivuje asi 3.5 milionů turistů. Hlavní dominantou parku jsou velké vodopády, především 739 metrů vysoký Yosemitský vodopád. Tahákem na turisty jsou i sekvojové lesy a velká žulová skaliska.

9. místo: Národní park Guilin-Lijiang, Čína


Prožijte nezapomenutelnou dovolenou v Číně. Atraktivní zájezdy zde

Z USA se přesunujeme do jihovýchodní Číny, kde se nachází slavný národní park Guilin-Lijiang River. Turisté zde mohou vyrazit na kopce pojmenované jako Sloní choboty, Dračí hlavy a podobně. Velkým lákadlem je také výlet lodí po řece Lijiang a také místní vodopád.