JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Desítka nejtrapnějších vlastních gólů historie

Největší pochybení každého fotbalisty je gól do vlastní brány. Tato nepříjemnost je často výsledkem běžné herní situace v kombinaci s velkou dávkou smůly. Vlastní góly padají od nepaměti a tady je výběr deseti, které mohou bez problémů aspirovat na ty nejneuvěřitelnější v historii.

10. místo: Arsenal vs. Coventry – Lee Dixon

V roce 1991 při zápasu Arsenalu proti Coventry dal obránce londýnského mužstva neuvěřitelný vlastní gól. Lee Dixon se nejspíše rozhodl nahrát brankáři, aby mohl rozehrát hru vpřed. Ale hrubě neodhadl vzniklou situaci, gólmana překopl a míč skončil v síti. Kdyby se takto trefil na opačné straně hřiště, tak by se mohl radovat z velmi povedeného gólu.

9. místo: FC Fehervar vs. Debrecen DVSC – Pavol Durica

Vlastní gól je vždy nepříjemná situace a ještě horší je, když se ho podaří dát při penaltě. To se v maďarském poháru povedlo slovenskému záložníkovi Pavolu Duricovi, který roku 2008 hájil barvy týmu FC Fehervar. Nešťastný moment nastal poté, co brankář vyrazil penaltu Debrecenu zpět do hříště a Pavol se míč pokusil dokopnout pryč. To se povedlo tak nešťastně, že ho nesměroval do vlastní brány.