JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Desítka ohromujících chrámů jihovýchodní Asie

Ve státech jihovýchodní Asie se v minulosti nacházelo mnoho velkých a úspěšných civilizací jako Khmerská říše, které stavěly, převážně na počest svých bohů, obrovské nebo jinak zajímavé chrámy. Ten nejpozoruhodnější je bez pochyb Angkor Vat, kolem kterého vyrostlo největší město své doby. A devět zbylých položek na tomto seznamu má svým návštěvníkům také co nabídnout.

10. místo: Barokní kostely Filipín


Zvětšit mapu
Zažijte jedinečnou dovolenou na Filipínách. Atraktivní zájezdy zde

Jedná o čtyři kostely, které se nacházejí ve městech Manila, Santa Maria, Paoay a Miagao. Tyto stavby jsou takovou asijskou ukázkou evropského baroka, to proto, že vznikly v době, kdy zdejší oblast byla španělskou kolonií. Kostely se řadí mezi nejvýraznější filipínské památky z této doby. Jejich důležitost potvrzuje to, že byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

9. místo: Chrám literatury, Hanoj


Zvětšit mapu
Ta pravá exotika ve Vietnamu. Nabídka zajímavých zájezdů zde

Další zajímavý chrám v jihovýchodní Asii naleznete ve vietnamském hlavním městě Hanoji. Tento chrám z 11. století byl zasvěcen velkému čínskému filozofovi a politikovi Konfuciovi. Z tohoto komplexu se stala první univerzita ve Vietnamu a místní učenci později sloužili panovníkovi. Dnes se jedná o skutečně velmi zajímavou památku, kterou by neměl žádný návštěvník Hanoje vynechat.