JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Desítka šokujích příběhů přeživších po útoku zvířetem

Různé útoky zvířat na lidi se dějí po celém světě. U nás jsou to ve většině případů volně pobíhající psi, jelikož v přírodě se nic životně nebezpečného nevyskytuje. To v jiných zemích nemají takové štěstí a setkání s medvědem, aligátorem nebo žralokem má často tragický konec. Zde je deset příběhů lidí, kterým se podařilo přežít útok velmi nebezpečného zvířete.

10. místo: Brent Case přežil střet s grizzlym

Kanaďan Brent Case 3. května 2008 prováděl zeměměřičské práce, když na něj zezadu zaútočil velký medvěd grizzly. Útok směřoval na hlavu a Brent později uvedl, že věřil, že mu medvěd jí jeho mozek, což samozřejmě nebyla pravda. Kromě hlavy ho kousl také do ramena. Medvěd po chvilce s útokem přestal a odešel. To Case se musel autem dostat na 25 km vzdálenou benzínku, odkud si mohl zavolat pro zdravotnickou pomoc. Během útoku utrpěl velkou ztrátu krve a ztratil také část lebky a jen s velkým štěstím vše přežil.

9. místo: Mike Coots přežil útok žraloka tygřího

Mike Coots v roce 1997 surfoval na havajském ostrově Kauai, když ho napadl žralok tygří. Nic nenasvědčovalo žraločí přítomnosti jelikož nebylo vidět žádná ploutev. Žralok zaútočil rovnou z hloubky. Mike se pravou rukou se snažil otevřít žralokovu tlamu a levou ho bouchal do nosu, což se mu nakonec vyplatilo a žralok vzdal svou snahu a uplaval pryč. Poté, co se Mike zotavil z operací, se rozhodl pro návrat do vody. Poměrně paradoxní je, že se zapojil do programů na ochranu žraloků.

8. místo: Abby Wetherell a útok medvěda černého

Dvanáctiletá Abby Wetherell během jogování u michiganského městečka Cadillac narazila v samém závěru svého běhu na dvorku před domem na medvěda černého, který ji napadl. Abby hrála mrtvou, tak jak je doporučováno v těchto situacích, ale medvěd zprvu neodcházel. Nakonec ze střetu vyšla s mnoha škrábanci a stopami drápů a zubů v obličeji a na zádech.

7. místo: Roy Horn přežil útok bílého tygra

Siegfried a Roy jsou bezpochyby jedni z nejznámějších iluzionistů světa, když jejich show v Las Vegas byla jedna z nejpopulárnějších. Součástí jejich vystoupení byly velmi často i různá zvířata, což způsobilo velmi dramatickou situaci, když 3. října 2003 při představení v hotelu Mirage bílý tygr napadl Roye. Sedmiletý tygr Montecore zaútočil na iluzionistův krk, čímž mu způsobil ztrátu velkého množství krve a jeho stav byl velmi vážný. Rekonvalescence po tomto útoku byla dlouhá, ale duo se ještě vrátilo na jeviště a svou kariéru ukončilo roku 2010.

6. místo: James Marrow a útok aligátora

James Marrow se svými přáteli navštívil jezero Juniper na Floridě, kde ho při plavání napadl velký aligátor. Jeho život zachránila v podstatě náhoda, jelikož James plaval se šnorchlem, který se aligátorovi zasekl v tlamě, jinak by měl okamžitě rozdrcenou lebku. Díky tomu dostal trochu času na to, aby ho přátelé dostali ven z vody do bezpečí.

5. místo: Michael Nash přežil útok slona

Michael Nash je známý dobrodruh, který se proslavil například 455 dní dlouhým trekem přes východní Afriku. Jednou v roce 2003 v gabonském národním parku Loango narazil na slonici a slůně. Situace nevypadala nijak nebezpečně až do doby, co se Michael ke slonům otočil zády. Po chvilce uslyšel blížící se slonici. Otočil se právě včas, jelikož se dokázal chytit za její kly a udržet se do doby až zastavila. Kdyby povolil, tak by byl pravděpodobně probodnut nebo ušlapán.

4. místo: Teenager přežil kousnutí od taipana

Taipan je jedním z těch vůbec nejjedovatějších hadů na světě, když jedna kapka jeho jedu by stačila na stovku dospělých lidí. Po jeho uštknutí má člověk zhruba 45 minut života. Proto je s podivem, že jeden sedmnáctiletý Australan se dostal až asi po jedné hodině po kousnutí do nemocnice, kde mu byla podaná protilátka. Hoch hada choval doma, ale bez nutného povolení a vzhledem k situaci se jeho jméno nedostalo na veřejnost.

3. místo: Frank Harmes přežil útok pumy

Frank Harmes byl v roce 2010 napaden dospělou pumou americkou ve svém rodném městě Morgan City ve státě Alabama. Stalo se tak, když byl na procházce se svým psem. Frank se šelmu snažil odlákat, ale stal se pravý opak a puma na něj zaútočila. Zachránilo ho nejspíše to, že měl u sebe nůž a zvíře několikrát bodl, což pumu nakonec odradilo a dala se na ústup. Jeho pes jen seděl a všemu přihlížel.

2. místo: Ben Nyaumbe se dostal ze spárů krajty

Nigerijský farmář Ben Nyaumbe jednou v práci šlápl podle svých slov na „houbovitou věc“ vedle jednoho stromu. Následoval útok asi 4 metrové krajty, která jej začala obmotávat. Ben si dokázal přivolat pomoc a policie přijela skutečně brzy, ale nebylo možné hada zastřelit, jelikož by se jednalo velké ohrožení nebohého farmáře. Ten zkoušel hada dusit tričkem, ale to se nepovedlo. Život mu zachránilo až to, když nebezpečného plaza on sám kousl.

1. místo: Carl Akeley zabil leoparda holýma rukama

Carl Akeley byl známý jako průkopník preparování zvířat, která i sám lovil. Za lovem podnikal cesty po celém světě, když jednou v Britském Somálsku byl roku 1898 napaden dospělým leopardem. Většina lidí by proti této kočkovité šelmě neměla šanci, ale Carl se může zařadit k hrstce lidí, kteří takto nebezpečné zvíře zabili holýma rukama. Udělal to tak, že mu strčil ruku do tlamy a udusil ho.