JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Desítka velkolepých akcí, které stojí za navštívení

V podstatě každý týden se po světě odehrávají velmi zajímavá akce, které lákají velké zástupy diváků. Ale které by si nikdo alespoň jednou v životě neměl nechat ujít? Na to se pokusí odpovědět tento seznam událostí, jejichž spatření je velkolepý zážitek.

10. místo: Burning Man, Black Rock Desert, Nevada


Zajímavé nabídky zájezdů do Nevady a Las Vegas zde

Festival Burning Man do nevadské pouště každoročně přiláká několik desítek tisíc vyznavačů nezávislé a alternativní kultury. Díky svému zaměření zde návštěvníci prožijí skutečně netradiční zážitky, které v takové koncentraci není možné vidět nikde jinde na světě. Pořadatelé akce poměrně striktně kontrolují, co si návštěvníci fotí a natáčí, čili úplný obrázek o festivalu si je možné udělat jen jeho navštívením. Burning Man svůj název dostal díky velké dřevěné soše, která je během akce zapálena.

9. místo: Mistrovství světa ve fotbale

Každý fotbalový fanda by chtěl na vlastní oči spatřit mistrovství světa, ideálně s účastí vlastního týmu. Tento zážitek si právě v těchto dnech plní fotbaloví nadšenci v Brazílii. Jedna z největších sportovních akcí na světě, kterou je svým rozsahem možné přirovnat snad jen k olympijským hrám, se koná jednou za 4 roky a o titul nejlepšího týmu na světě zde měří síly 32 mužstev.