JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Desítka velmi zajímavých informací o mobilech

Mobilní telefony se staly v podstatě neoddělitelnou součástí našich životů. Dokonce se rozšiřují i v těch nejchudších částech světa. Právě i díky jejich velkému počtu a postupnému vylepšování se k mobilům a různým chytrým telefonům váže řada zajímavých informací. Některé se týkají jejich vyspělosti jiné například způsobů používání. A zde máme desítku takových zajímavých faktů…

10. místo: Mobily na úrovní počítačů z vesmírných misí

Dnešní chytré telefony jsou v podstatě takové malé počítače, které je možné využívat k práci nebo zábavě. Výpočetní výkon dnešních běžných smartphonů dokonce dosahuje takové úrovně, že překonávají počítače, které pomohly dostat kosmonauty na Měsíc. Pokrok se za pár desetiletí dostal tak daleko.

9. místo: Své telefony neustále kontrolujeme

Mnoho lidí si v dnešní době život bez mobilu už nedokáže ani představit a tak sledováním obrazovky tráví více a více času. Poměrně rozšířeným fenoménem je také neustálé kontrolování telefonu, jestli nepřišla nějaká zpráva a podobně. K tomu se vztahuje, že průměrný uživatel smartphonu za jeden den svůj telefon odemkne asi stodesetkrát.