Francie: Deset velmi zajímavých historických památek

Francie je i díky velkému množství historických památek vyhledávaným cílem turistů z celého světa. První věc, kterou si lidé ve spojitosti se zemí galského kohouta vybaví je Eiffelova věž, ale Francie toho nabízí mnohem více jako například zámky ve Versailles nebo Chambord, slavné muzeum Louvre a mnoho dalších zajímavých míst.

10. místo: Pevnost If


Chcete na dovolenou do Francie? Zajímavé zájezdy zde

Pevnost If se proslavila hlavně díky populárnímu a mnohokrát zfilmovanému románu románu Hrabě Monte Christo, který napsal slavný spisovatel Alexandre Dumas starší. If se nachází na malém stejnojmenném ostrově nedaleko Marseille, když byla dokončena roku 1531. Pevnost nechal vybudovat František I. Francouzský, když měla sloužit vojákům k obraně důležitého přístavu v Marseille. V roce 1580 se z pevnosti If stalo vězení, ve kterém strávilo určitý čas i několik známých jmen jako pozdější vůdce Velké francouzské revoluce Honoré Gabriel Riqueti de Mirabeau nebo známý šlechtic Markýz de Sade. V roce 1890 byla pevnost otevřena pro veřejnost, ale vězení zde bylo obnoveno ještě během 1. světové války. Turisté mohli na If jezdit opět od roku 1920 s výjimkou 2. světové války, kdy zde byli němečtí a později američtí vojáci.

9. místo: Carcassonne


Nabídka atraktivních zájezdů za krásami Francie zde

Carcassonne nalezneme na jihu Francie v departementu Aude a je to jedno z nejvíce zachovalých starověkých pevnostních měst v Evropě. Historie tohoto místa sahá až do 6. století před Kristem, kdy se v oblasti usadili iberští Keltové. Velkou část vnitřních hradeb vybudovali Římané, kteří v oblastí vládli až do 5. století, ale město si udrželi do roku 725. Éra velké rozkvětu a budování probíhala hlavně v letech 1082 až 1209, kdy městu vládl rod Trencavelů. Ale toto období skončilo poté, co podlehli křížové výpravě, kterou poslal papež Inocenc III. Následovalo období dalších bojů o město, až roku 1240 připadlo francouzskému králi, čímž opět začal vzestup a Carcassonne získalo podobu, ve které se zachovalo dodnes.

Stránky: 1 2 3 4 5