JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Londýn: Desítka nejatraktivnějších turistických míst

Londýn je jakožto jedno z nejvýznamnějších měst světa také jedním z nejatraktivnějších měst pro turisty. Osmimilionová metropole svým návštěvníkům nabízí bezpočet zajímavých míst a mezi ta, která by neměl nikdo vynechat se řadí například významná muzea nebo paláce.

10. místo: Londýnské oko


Chcete zažít Londýnské oko na vlastní kůži? Zájezdy do Londýna zde

Londýnské oko neboli London Eye je bezpochyby jedno z nejznámějších ruských kol na světě. Do roku 2006 bylo největší stavbou tohoto druhu na světě, když v Evropě si tento primát, díky svým 135 metrům, neustále drží od svého postavení v roce 2000. Obvod kola zahrnuje 32 kabinek, z nichž každá má kapacitu až 25 osob, které dokola sveze za zhruba půl hodiny. Každoročně si výhled na Temži a město užije zhruba 3.75 milionu návštěvníků. Větší návštěvnost nemá v Londýně žádná jiná placená atrakce, když ceny vstupenek pro dospělého začínají zhruba na 700 korunách.

9. místo: Hyde Park


Nabídka atraktivních zájezdů a ubytování v Londýně zde

Hyde Park je jedním z největších a zároveň tím vůbec nejznámějším londýnským parkem. V roce 1851 byl místem konání historicky první světové výstavy EXPO, když zde byl kvůli této události vybudován Křišťálový palác. Po skončení výstavy byl palác demontován a přemístěn do Sydenhamu, kde nakonec 30. listopadu 1936 podlehl požáru. Nevýznamnějším symbolem Hyde Parku je tzv. Speakers‘ Corner, tedy veřejné prostranství, kde se je možné vyjadřovat na libovolná témata. Podle tohoto místa je pojmenován také populární diskusní pořad na ČT. V blízkosti Speakers‘ Corner se nachází Mramorový oblouk a v parku je možné zhlédnout také Památník Diany, princezny z Walesu. V těsném sousedství Hyde Parku se nachází zajímavé Kensingtonské zahrady.