JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Řecko: TOP10 nejzajímavějších míst pro turisty

Řecko se dlouhodobě řadí spolu s Chorvatskem a Itálií k těm nejčastějším zemím, kam jezdí Češi trávit své letní prázdniny. Kromě opalování na plážích a odpočívání velká část turistů zavítá také za poznáním atraktivních historických památek, kterých je zde požehnaně.

10. místo: Epidauros


Poznejte starověké řecké památky. Zajímavé zájezdy zde

Epidauros je jedno z těch významných starověkých řeckých měst, po kterých zůstaly velmi zajímavé stavby, na které se jezdí dívat zástupy turistů. Mezi nejvýznamnější památky se řadí pozůstatky Asklépiůva chrámu a hlavně velmi dobře zachovalý amfiteátr s kapacitou 14 tisíc osob. Toto divadlo bylo objeveno v 19. století a světový věhlas získalo díky své neuvěřitelné akustice, když i v zadních řadách sedadel je možné slyšet, že na jevišti spadla mince. Výjimečnost tohoto místa potvrzuje také to, že je na seznamu světového dědictví UNESCO, kam bylo zařazeno v roce 1988.

9. místo: Lindos


Chcete pocítit atmosféru řeckých ostrovů? Atraktivní zájezdy a ubytování zde

Městečko Lindos se neřadí jen k turisticky nejpopulárnějším místům na ostrově Rhodos, ale je také jednou z nejzajímavějších atrakcí v celém Řecku. Pro návštěvníky je toto místo atraktivní hlavně díky starověké akropoli s chrámem Athény Lindské a turisté zde mohou obdivovat také středověkou johanitskou pevnost. Cestu k těmto památkám je možné absolvovat pomocí vlastních sil nebo případní zájemci mohou malebnými uličkami Lindosu vyjet na oslu. Kromě historických památek město nabízí i krásné písečné pláže.