JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Španělsko: Desítka nejlepších turistických atrakcí

Španělsko se řadí k těm turisticky velmi atraktivním zemím, když může kromě relaxování na plážích nabídnout také velmi zajímavé historické památky a vyhlášené kulturní akce. Tady je výběr deseti z těch nejatraktivnějších míst, které každoročně vyhledávají početné zástupy turistů.

10. místo: Město umění a věd, Valencie


Nabídka atraktivních zájezdů za krásami Španělska zde

Valencie svým návštěvníkům vzhledem ke své dlouhé minulosti nabízí hned několik zajímavých památek, ale největší symbol třetího nejlidnatějšího španělského města byl postaven teprve nedávno, když úplné dokončení národního muzea zvaného Město umění a věd proběhlo roku 2005. Dnes je tento projekt označován za největší zábavný, výchovný a kulturní komplex v Evropě. Pro návštěvníky je připraven skutečně velký počet atrakcí jako například velké kino L’Hemisfèric, Vědecké muzeum prince Filipa, různá vystoupení v Paláci umění, oceánografický park L’Oceanogràfic a mnoho dalšího.

9. místo: Běh s býky, Pamplona


Chcete pocítit španělskou kulturu na vlastní kůži? Zajímavé zájezdy zde

Jedním z největších symbolů Španělska jsou bezpochyby různé akce s býky. Vrchol roku v tomto ohledu je běh s býky v Pamploně během oslav sv. Fermína od 6. do 14. července, kterého se účastní odvážlivci z celého světa. Jelikož je tato akce v pamplonských ulicích poměrně nebezpečná, tak zde platí věkové omezení, když běžci musí být minimálně 18 let. Nebezpečnost potvrzuje fakt, že každý rok se zde zraní zhruba 300 lidí a od roku 1924 na následky zranění 15 běžců zemřelo. I přes rizika se jedná o velmi vyhledávanou adrenalinovou atrakci, která je zajímavá i z pohledu diváka. Stejně jako jiné podobné události, tak i běh s býky je pravidelně kritizován ochránci zvířat.