JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Top 10 Chorvatských pláží

Každý rok tři čtvrtě milionu Čechů pro svou dovolenou volí chorvatské pláže. Pláže v Chorvatsku jsou cenově dostupné, snadno se zde domluvíte a díky své rozmanitosti je Chorvatsko velmi oblíbené. Vybíráme nejlepší pláže, které jsou takovými skrytými poklady Chorvatska. Upozorníme vás i na písečné chorvatské pláže, i když Chorvatsko je známé svými bělostnými oblázky.

Odlehlý ostrov Vis

zátoka Stiniva

Tento odlehlý ostrov Vis leží jihozápadně od Splitu a po dlouholeté vojenské minulosti je stále ještě klidný a tajemný. Dobře se tu jezdí na kole a například na úzké silnici za vesnicí Marinje Zemlje najdete zátoku Stiniva, o níž se říká, že je to nejkrásnější na Visu. Bílé skály zde vytvářejí široký zubatý trychtýř, který navádí čluny a plachetnice k úzkému hrdlu vedoucímu k malé oblázkové pláži. Ta vznikla zborcením stropu zdejší rozlehlé jeskyně a skalní stěny jsou zde vysoké přes 30 m a je asi tak i stejně dlouhá. Snadno tudy proplavete i ven do zátoky, kde často kotví krásné plachetnice. Dá se tu skvěle i potápět a v kamenném domku u pláže je.

Oblázková pláž Punta Rata v Brele

Oblázková pláž Punta Rata v Brele leží jižně od Splitu a patří mezi nejkrásnější pláže v Evropě. Je ale také hojně navštěvovaná. Je zde spousta voňavých borovic, které vrhají příjemný stín. V okolí je dost malých pláží a je zde skvělý pohled i na pohoří Biokovo. Česky se místo jmenuje Zlatý mys a je stejně vyhlášený jako třeba Punta Rata. Stromy v borovém lese oddělujícím zlatý trojúhelníkový výběžek plný drobných oblázků a jemného písku od pevniny, skýtají příjemný stín. Najdete zde příjemnou pěšinu, kde lze ráno třeba běhat. Chladnější voda a velké vlny jsou vhodné pro vyznavače windsurfingu a kitingu.

Rajská pláž a pláž Bačvice

Najdete ji na ostrově Rab v Loparu a měří asi 1,5 km. Milují ji rodiny s dětmi kvůli písku a opravdu mělké vodě sahající desítky metrů od pláže. V letovisku je spousta zábavy a příležitostí ke sportování. Je zde řada zátok s menšími písečnými plážemi a hlubší vodou. Pro rodiny s menšími dětmi se hodí pláž Duče u Imise. Můžete si užít také noční zábavu v historickém a půvabném centru Omiše. Pro děti se hodí i pláž Bačvice u Splitu, kde se dno sklání pozvolna. Okolí je pokryto blízkými restauracemi.

Pláž Ručica

Pláž Ručica je na ostrově Pag obklopená útesy a stejnojmenný kaňon zde oplývá skalami velmi bizarních tvarů, které lákají lezce i horolezce. Zdejší terasa restaurace připomíná tak trochu horský nouzový přístřešek, ale třeba proslulý pršut s bílým chlebem tady chutná opravdu báječně. K pláži se dostanete také autem a parkoviště je 50 m od ní. Na stráních se pasou ovce a lze zde koupit i specialitu ostrova, Pažský ovčí sýr, který určitě ochutnejte. Má totiž zvláštní chuť díky mořské soli, kterou zdejší ovce konzumují, když spásají okolní trávu. Ručica je klidnějšímu koupání ve venkovském prostředí. Jsou zde ale také vyhlášené klubové párty.

Pláž Zrče a pláž Pupnatska Luka

pláž Zrče

Oblázková pláž Zrče na ostrově Pag je přes kilometr dlouhá, jsou zde tobogany, bungee jumping, volejbal, bar v bazénu a populární kluby pod otevřeným nebem. Je proslulá atmosférou jiskřivých a skvělých party, za kterými se jezdí třeba na Ibizu. Na jižní straně ostrova Korčula leží krásná zátoka a čarovná pláž Pupnatska Luka. Je zde méně lidí a místo je o něco hůř přístupné. Milovníky klidu a pohody bude z okolní krásy, tajemné opuštěnosti i krásné přírody přecházet zrak. Přijedete po zbudované silnici, je zde dobrá restaurace a nejlepší korčulské bílé kvalitní víno Pošip a červeného s názvem Plavac Mali.

Pláž Girandella a pláž Maslinica

pláž Rabac

Istrijská pláž Girandella se hodí pro mladé. Rabac na jihovýchodním pobřeží je totiž velmi živé turistické centrum žijící bohatým nočním životem. Centrum spojuje s pláží krásná 1,5 km dlouhá promenáda. Prozkoumávat zde můžete i podmořský život ve skalnatém okolí pláže nebo se vydat s agenturou za dobrodružstvím na potápěčské safari. Na dně leží mnoho ztroskotaných lodí. Pláž Girandella také výborné místo pro windsurfing. Na Rabatu navštivte i pláž Maslinica. Hotelová pláž je přístupná i veřejnosti a je zde mnoho příležitostí k zábavě i sportu.