JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP 10 nejlépe placených hráčů basketbalové NBA

Basketbal vymyslel v roce 1891 učitel tělocviku James Naismith ve Springfieldu v Massachusetts. Pravidla byla sice trochu jiná než dnes, ale základy tohoto populárního sportu byly položeny už v 19. století a během několika let se tato hra dostala do celého světa.

Dnes se Basketbal řadí k nejpopulárnějším míčovým sportům, když ho hrají miliony lidí po celém světě. A ti nejlepší a nejpopulárnější světoví hráči dostávají za své výkony královsky zaplaceno. Tady je seznam deseti nejlépe placených hráčů americké NBA.

10. místo – Chris Paul – celkové příjmy: 22.7 milionů

Desítku nejlepších hráčů basktebalové NBA otevírá Chris Paul, který hájí barvy Los Angeles Clippers. Chris zahájil svou kariéru v NBA v roce 2005, když ho draftoval tým New Orleans Hornets.

Chris Paul - Los Angeles Clippers

V roce 2011 přesídlil z Louisiany do Kalifornie, když podepsal smlouvu s Los Angeles Clippers. Tento tým si Chrise pořádně cení a tak mu v začátkem července 2013 nabídli novou pětiletou smlouvu na 107.3 milionů dolarů, kterou samozřejmě vzal.

Letos mu na účet přistály další 4 miliony dolarů z reklamy od společností, jako jsou Nike, Jeep, Avon a další. Kromě střílení košů se Chris věnuje také práci presidenta hráčské asociace, kam byl zvolen 21. srpna 2013.