JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejdražších záložních fotbalových brankářů

Koncem prázdnin čeští fotbaloví fanoušci žili děním v londýnské Chelsea, kde se rozhodovalo o další roli Petra Čecha. Dlouholetá týmová jednička se nakonec po deseti letech posadila na lavičku a stala se tak suverénně nejdražším náhradním brankářem na světě. Cenné druhé gólmany má také několik dalších známých týmů a tady je jejich přehled.

10. místo: Pepe Reina, FC Bayern Mnichov, 141 milionů Kč

Španělský brankář José Manuel Reina Páez od roku 2014 hájí barvy Bayernu, kde se ale musí spokojit s úlohou dvojky za Němcem Manuelem Neuerem. Během své profesionální kariéry od roku 2000 prošel špičkovými týmy jako FC Barcelona (30 zápasů), Villarreal CF (109 zápasů), Liverpool FC (285 zápasů) a SSC Neapol (29 zápasů). To za Bayern Mnichov se do mezi tyče ještě nepostavil a jeho role je tedy spíše takový rádce pro Neuera, který je dnes mnohými považován za nejlepšího brankáře světa. Na druhou stranu má ve svém současném týmu velkou šanci na zisk cenných trofejí, ale podle všeho do boje o ně výrazněji nezasáhne.

9. místo: Maarten Stekelenburg, AS Monaco, 155 milionů Kč

Maarten Stekelenburg od letošního léta obléká dres AS Monaca, kam šel na hostování z anglického Fulhamu, za který od loňska odchytal 19 zápasů. Holandský fotbalista ve své kariéře hrál ještě za AFC Ajax (191 zápasů v letech 2002 až 2011) a AS Řím (48 zapasů v letech 2011 až 2013). Dvojkou byl poměrně dlouho i na reprezentační úrovni, ale poté, co Edwin van der Sar ukončil reprezentační kariéru, tak pro mistrovství světa v roce 2010 povýšil na post jedničky a týmu vychytal stříbro. Dnes má své nejlepší momenty kariéry nejspíše za sebou, ale jako náhradník může být ceněn především pro své zkušenosti.