JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejlepších hitmakerů v hip hopu

Ke složení úspěšného hitu je kromě skvělého interpreta a textu potřeba mít chytlavou melodii. To platí v každém žánru a tedy i v hip hopu. Ale kdo jsou ti nejlepší hitmakeři, kteří stojí za těmi nejhranějšími písničkami posledních let? Tady je deset jmen, s jejichž tvorbou jste se určitě setkali nebo v nejbližší době setkáte.

10. místo: DJ Dahi

Dacoury Natche, známější pod jménem DJ Dahi, se řadí k těm začínajícím producentům, ale už má za sebou první větší úspěchy. Ten zatím největší je, že si do něj Drake nechal loni vyprodukovat „Worst Behavior“. Ze známých jmen prozatím dělal s rappery jako Schoolboy Q nebo Kendrick Lamar. Poslední dobou zkouší i jiné žánry než hip hop, když se pustil do spolupráce s britskou popovou hvězdou Lily Allen na jejím novém albu Sheezus.

9. místo: Reefa

Sharif „Reefa“ Slater vyrostl v Brooklynu a svět hip hopu obohacuje svou tvorbou více než deset let. Za tuto dobu pracoval s mnoha velkými jmény a The Game, Rick Ross, Fabolous, Ludacris nebo French Montana. V roce 2014 dvě alba, na kterých spolupracoval obsadila první místo v anketě Billboard a to Mastermind od Rick Rosse a Braveheart od zpěvačky Ashanti. V současnosti si je možné jeho hudbu poslechnout i v soundracku k filmu Jedna za všechny s Cameron Diaz a Kate Upton. Rok 2014 se pro Reefu nese hlavně ve spolupráci s Diddym na jeho novém a velmi očekávaném albu MMM.