TOP10 nejlepších míst na světě pro plavání se žraloky

Plavání mezi žraloky se bezpochyby řadí k těm nejdobrodružnějším zážitkům. Adrenalinoví nadšenci se mohou mezi tyto mořský predátory ponořit v ochranné kleci nebo se s méně nebezpečnými druhy potápět prakticky na dosah ruky. Zde je výběr desítky z těch nejlepších lokací, které na žraloky a bohatý mořský život lákají turisty a nadšence z celého světa.

10. místo: Ningaloo Reef, Austrálie


Austrálie nabízí spoustu zajímavých zážitků. Nabídka skvělých dovolených zde

Ningaloo Reef v Západní Austrálii asi 1 200 kilometrů severně od Perthu je jedna z nejkrásnějších korálových oblastí. Zároveň se jedná o součást národního parku Ningaloo Marine Park a také nechybí na seznamu světového dědictví UNESCO. Na zdejších útesech žije přes 500 druhů ryb a k vidění zde je asi 200 druhů korálů. Lokalita tedy patří k těm potápěčsky nejatraktivnějším, když umožňuje setkání s žralokem obrovským nebo rejnoky. V závislosti na sezóně je při potápění v Ningaloo Reef možné narazit také na velryby, různé želvy, delfíny, dugongy a další.

9. místo: La Jolla Cove, Kalifornie


Zažijte neopakovatelnou dovolenou v Kalifornii. Atraktivní zájezdy zde

La Jolla Cove své návštěvníky láká na líbivé zátoky a jeskyně, díky čemuž je často označována za nejfotografovanější pláž v San Diegu. Zdejších klidné a teplé vody si přímo říkají o šnorchlování nebo potápění. Zájemce o barevnou podívanou potěší garibaldi a zkrátka si nepřijdou ani fanoušci plavání se žraloky, když na La Jolla Cove mohou spatřit žraloky leopardí nebo různé polorejnoky. V této oblasti se vyskytuje také nejrychlejší žralok mako, kterému byla naměřena rychlost až 74 km/h a podle některých vědců by měl být schopný plavat až stovkou.

Stránky: 1 2 3 4 5