JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejvlivnějších hudebníků pro rok 2014

Americký magazín Forbes je mimo jiné známý sestavováním řady prestižních žebříčků a jedním z nic je seznam stovky nejvlivnějších celebrit. Pořadí jednotlivých osobností je ovlivněno velikostí výdělků, vlivem v sociálních médiích, celkový dopad na kulturu a další faktory. A tady je desítka výběr deseti nejlepších hudebníků z tohoto žebříčku.

10. místo: Lady Gaga

Ještě loni Lady Gaga tomuto seznamu vládla, ale pro letošek se musí spokojit s desátou příčkou. Za tento propad může také její nové album Artpop, které nezaznamenalo tak velký úspěch jako ta předchozí. Momentálně má Gaga rozběhnuté velké turné a tato popová hvězda si udržuje svůj vliv také díky kontaktu s fanoušky skrze sociální sítě, kde patří k těm nejsledovanějším lidem vůbec. Její facebooková stránka má téměř 67 milionů fanoušků, na twitteru ji sleduje přes 41 milionů lidí a jeji instagram má necelé 4 miliony příznivců.

9. místo: Taylor Swift

Taylor Swift se do výběru těch nejvlivnějších muzikantů světa dostala už popáté, což potvrzuje velkou popularitu této 24leté zpěvačky. Její poslední album RED je sice už z října 2012, ale velmi dobré prodeje mělo i během posledního roku, když dosáhlo na čtyřnásobnou platinu. Pro letošek plánuje už své páté album, u kterého lze očekávat podobný úspěch jako u předchozích. Taylor je dále tváří několika reklamních kampaní, když spolupracuje například s kosmetickou značkou CoverGirl nebo teniskami Keds.