JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejvlivnějších sportovců roku 2014

Populární magazín Forbes každoročně přináší hned několik zajímavých a prestižních žebříčků, když tím nejznámějším je seznam nejbohatších lidí světa. Další z velmi sledovaných seznamů jsou nejvlivnější celebrity světa, když podmnožinou tohoto žebříčku je pořadí týkající se sportovců. V TOP10 nejvlivnějších sportovců světa pro rok 2014 dominují basketbalisté a tenisté, když mají shodně po třech zástupcích. Po jednom sportovci mají fotbal, golf, box a americký fotbal.

10. místo: Novak Djoković

Číslo deset mezi nejvlivnějšími sportovci pro rok 2014 je aktuální tenisová jednička Novak Djoković, který se od roku 2007 drží stabilně v první trojce žebříčku ATP. Za celou svou kariéru na price money zinkasoval přes 1.3 miliardy a v tomto ohledu je třetí nejlepší v historii. Obzvláště úspěšné bylo v jeho podání období mezi léty 2011 až 2013, kdy se probojoval do devíti grandslamových finále z dvanácti a pět jich dokázal vyhrát. Celkem v kariéře získal sedm těchto prestižních titulů. Díky svým úspěchům je samozřejmě velmi atraktivní pro různé reklamní akce, když propaguje například Peugeot nebo Seiko. Pozitivní ohlas nejen mezi svými příznivci vyvolal poté, co se rozhodl darovat celou výhru (asi 15 milionů) z letošního Italian Open na pomoc obětem velkých povodní v Srbsku.

9. místo: Peyton Manning

Z českého pohledu nejméně známé jméno na seznamu je devátý Peyton Manning a to proto, že hraje americký fotbal. Jeden z nejlepších quarterbacků všech dob momentálně háji barvy týmu Denver Broncos, do kterého přestoupil v roce 2012, když se mu upsal na pět let za necelé 2 miliardy. Mimo to si každoročně mimo hřiště díky smlouvám s Buick, DirecTV, Gatorade nebo Papa John’s Pizza přijde na zhruba 250 milionů. Jeho spolupráce s prodejcem pizzy nejsou jen běžné reklamy, ale hvězda NFL sama provozuje na 25 obchodů v okolí Denveru. Na druhou stranu po 12 letech ukončil spolupráci s Reebok. Za jeho největší sportovní úspěch je možné považovat zisk Super Bowlu v roce 2007 ještě s týmem Indianapolis Colts, Manning byl vyhlášen také nejužitečnějším hráčem tohoto zápasu a získal i řadu dalších trofejí a ocenění.