JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 turisticky nejatraktivnějších míst v Římě

Letní prázdniny se blíží a tak jako každý rok mnoho turistů vyrazí do Itálie, když velký počet z nich zavítá i do Říma. Více než 2 700 let staré italské hlavní město dnes návštěvníkům nabízí hned několik světových památek, které demonstrují dávnou sílu starověké mocnosti. A především tato místa ročně navštěvují miliony cestovatelů z celého světa.

10. místo: Piazza Navona


Výhodné zájezdy a ubytování v Římě zde

Nejslavnější, nejrušnější a pravděpodobně také nejkrásnější římské náměstí je Piazza Navona, které je plné mnoha zajímavých barokních památek. Mezi hlavní symboly patří Fontána Čtyř řek, Neptunova kašna, Maurova fontána, atraktivní je také kostel sv. Anežky.

Piazza Navona je také místem, kde návštěvníci narazí na různá pouliční hudební vystoupení, malíře nebo jiné umělce. V tomto ohledu toto náměstí nabízí takový typický obraz, který je k vidění v každém historickém centru velkého města.

9. místo: Španělské schody


Španělské schody a další památky na vlastní oči. Zajímavé zájezdy do Říma zde

Jedno z nejstarších a největších schodišť svého druhu je k nalezení na římském náměstí Piazza di Spagna, když bylo vybudováno jako cesta mezi náměstím a kostelem Trinità dei Monti. Název je odvozen od jména náměstí se Španělskem nemá žádnou spojitost.

Stavba schodiště byla realizována v letech 1723 až 1726 stavitelem Francescem de Sanctim. Těchto 135 schodů je na seznamu většiny návštěvníků Říma díky svému zajímavému okolí a jižanské atmosféře. Španělské schody jsou známé i jako dějiště slavných módních přehlídek.