JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 míst, kde překonáte svůj strach z výšek

Enormní strach z výšek se odborně nazývá Akrofobie a lidé trpící touto fobií se určitě z radostí vyhnou všem deseti místům z tohoto seznamu. Podíváme se na nebezpečné vysokohorské silnice, světoznámé vyhlídky, mrakodrapy a samotný závěr patří jedné z nejnebezpečnějších stezek světa.

10. místo: Karákorámská dálnice, Pakistán

Silnice spojující Pakistán a Čínu nabízí cestovatelům také neopakovatelný zážitek, který by lidé se strachem z výšek jistě rádi oželeli. Jak už název napovídá, tak se tato cesta táhne druhým nejvyšším pohořím světa Karákóram a to samo o sobě slibuje zajímavou podívanou, ale také nebezpečná místa. I u této horské silnice platí, že čím větší vůz řídíte, tím to bude místy obtížnější.

Díky své poloze je to nejvýše postavená mezinárodní silnice světa, když vede v nadmořské výšce až 4 693 metrů, což je jen o trochu více než známá bolívijská silnice smrti. A tedy je zde hodně míst s velmi zajímavým výhledem na okolní krajinu. Na délku má asi 1 300 kilometrů, když v Pakistánu je 887 kilometrů a na území Číny vede 413 kilometrů. Během její stavby zemřelo asi 1 000 dělníků.

9. místo: Dachstein Sky Walk, Rakousko


Nabídka atraktivních zájezdů a ubytování v Dachsteinu zde

Jedinečný zážitek spojený s velkou výškou si je možné dopřát také v Alpách sousedního Rakouska na horském masivu Dachstein. Mnoho návštěvníků do této oblasti míří také kvůli vyhlídce Sky Walk, která nabízí neuvěřitelný pohled na vrcholky Alp do všech směrů. Zajímavé je také to, že celá vyhlídka je vystrčená nad zhruba 250 metrový sráz a to ještě umocňuje celkový pocit. A tedy slabší nátury mohou mít i závratě. Kromě vyhledávané atrakce Sky Walk je zde také velmi zajímavá ledová jeskyně Dachstein Ice Palace.