JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 míst, kde překonáte svůj strach z výšek

4. místo: CN Tower EdgeWalk, Toronto


Chcete pocítit výšku CN Tower na vlastní kůži? Zájezdy do Toronta zde

Největší dominantou Toronta je bez pochyb věž CN Tower, která se mohla až do roku 2007 pyšnit titulem nejvyšší stavba světa, než ji překonal dubajský mrakodrap Burj Khalifa. Anténa CN Tower dosahuje výšky 553 metrů a to ji v současnosti řadí na šesté místo v žebříčku nejvyšších budov světa.

Věž je pochopitelně velkou turistickou atrakcí a svou zásluhu na tom má také tzv. EdgeWalk, což je kruh bez zábradlí ve výšce 356 metrů, po kterém se je možné s pomocí jištění projít. Jedná se o velmi adrenalinový a unikátní zážitek. CN Tower dále také nabízí pěknou vyhlídku ve výšce 447 metrů.

3. místo: Mi Teleférico, Bolívie


Bolívie nabízí mnoho unikátních cestovatelských zážitků. Zájezdy zde

Nejnovější věc na tomto seznamu je bolívijská lanovka, která spojuje hlavní město La Paz se sousedícím Al Alto. Jedním z důvodů pro vybudování této dráhy bylo odlehčení dopravě v tomto horském prostředí a lanovka je také výrazně rychlejší než auto. Cesta autem trvá více než půl hodiny, to lanovka ji zvládne za zhruba 10 minut.

A k tomu svým pasažérům nabídne neuvěřitelný zážitek v podobě úchvatného pohledu na město a hory. Jedná se o nejvýše položenou lanovku na světě, když vede v nadmořské výšce až 4000 metrů a celá jízda zatím měří 2 664 metrů, další zastávky se právě staví.