JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 možností, jak Hollywood předpovídá konec světa

Svět, jak ho známe, se může velmi radikálně změnit například zásahem přírodní katastrofy nebo velkou epidemií zákeřného viru. To a mnohem více jsou velmi atraktivní témata pro spisovatele a také hollywoodské scénáristy, když díla se zaměřením na katastrofické scénáře se řadí k těm hodně populárním. Tady je desítka osvědčených námětů na filmovou apokalypsu.

10. místo: Invaze mimozemšťanů

Mnoho lidí věří, že v tom velkém vesmíru nejsme jediná vyspělá civilizace a to nabízí mnoho zajímavých námětů na atraktivní příběhy. Ne každý film s tématikou setkání lidí s mimozemšťany má děj jako E.T. – Mimozemšťan nebo Paul, často se jedná o napínavou akci, ve které jde o přežití lidstva. Příběhů, ve kterých si vetřelci chtěli podrobit naši planetu, je poměrně hodně a mezi ty nejpovedenější patří Válka světů, kterou zrežíroval Steven Spielberg a s mimozemšťany se utkal Tom Cruise.

9. místo: Klimatické změny

Civilizaci, tak jak ji známe, mohou ohrozit také různé klimatické změny. Jedná se o velmi atraktivní téma, když o tání ledovců a stoupání hladin moří informují média a různé dokumentární pořady poměrně často. A těchto námětů se samozřejmě chopili také v Hollywoodu. Takovým reprezentantem těchto filmů by mohl být Den poté, který je přehlídkou mnoha přírodních katastrof jako extrémní mráz, sněžné bouře, kroupy, tornáda, gigantická vlny a podobně.