JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších koktejlů, které chcete ochutnat

4. místo: Margarita


Význam tohoto jména je perla a snad i kvůli tomu byl pojmenován drink, jenž jako svůj zamilovaný uvádí Amy z Brooklyn 99 nebo Francine z American Dad. 7 dílů tequily, 4 díly Cointreau a 3 díly limetkové šťávy. Jak už jsme si naznačili, letí hlavně v USA – ale zájem je tu i v Karibiku. Sklenička s malou stopkou, vlastní svátek 22. února, prakticky sto let historie. Samozřejmě existují i různé varianty Margarity, hrající všemi chutěmi a barvami. Drink pomohla zpopularizovat i píseň Jimmy Buffetta z roku 1977 s názvem Margaritaville.

3. místo: Mojito


Tento koktejl zná určitě úplně každý, jeho název totiž doslova obletěl svět. Vznikl asi před sto lety na kubě a tvoří jej bílý rum, limetková šťáva, máta a cukr nebo sodovka – v poměru 4:3:2, lístků máty je na jednu porci doporučeno šest. Samozřejmě je pro někoho až neuvěřitelně sladký, původní kubánský název se vyslovuje spíš jako mohito.
Mojito má dokonce i svou nealko variantu, samozřejmě měl na jeho vzniku vliv Španělů v Karibiku, i když je originál právě z Kuby. Předchůdce však byl oblíbený u anglických námořníků, ti totiž pili podobný nápoj a říkali mu jednoduše Francis Drake po vzoru slavného korzára a pokořitele španělské koruny na moři.