10 nejvýnosnějších oborů pro pašeráky

4. Exotická zvířata

O těchto případech informují média také několikrát ročně. Velmi často se pašují různí hadi a exotičtí papoušci, výjimkou ale nejsou ani leopardi, tygři, opice, různé žáby a další. V podstatě každé zvíře a čím je vzácnější, tím je dražší a tedy atraktivnější. Často se stává, že mnoho těchto zvířat transport na velké vzdálenosti nepřežije. Hodnota tohoto trhu je odhadována na 20 miliard dolarů a tresty pro pašeráky zvířat jsou zpravidla menší než pro pašeráky drog a to je jeden z důvodů, proč se některé skupiny přeorientovaly.

3. Drogy

Většina lidí má s pojmem pašování asi nejvíce spojeny drogy. A to proto, že se jedná o jeden z nejvíce pašovaných artiklů na celém světě. Drogový kurýři užívají mnoho metod, jak drogy dostat přes hranice. Používají se různé sáčky, které spolknou, dále tajné skrýše v botách nebo zavazadlech a další. Tito jedinci bývají poměrně často odhaleni a v asijských zemích dostávají velmi přísné několik desetiletí dlouhé tresty.

Na velké zásilky kartely používají i vlastní lodě, letadla a dokonce i ponorky. Často nechají velkou zásilku chytit, aby provezli ještě větší. Jedná se o mnohamiliardový byznys, který je spojen i s velkou drogovou válkou, která se odehrává v Mexiku.

Stránky: 1 2 3 4 5