10 nejzajímavějších sporťáků Aston Martin v historii

2. místo: Aston Martin DB4 GT Zagato

Aston Martin DB4 GT Zagato vznikal v letech 1960 až 1963, když Britové tento vůz vyráběli ve spolupráci s italskou karosárnou Zagato, která dodala zaoblenější tvary. Jak už název napovídá, tak se prakticky jednalo o vylepšený model DB4. Ten nejhlavnější rozdíl spočíval v exkluzivitě, jelikož v plánu bylo vyrobit pouze 25 kusů, ale toho nakonec nebylo dosaženo a vzniklo jen 20 exemplářů, což z tohoto vozu dělá velmi vzácný sběratelský kousek. Oproti běžné verzi prodělal Aston Martin DB4 GT Zagato odtučňovací kůru a také dostal nějaký výkon navíc. To znamená, že šestiválec o objemu 3.7 litru měl v době uvedení výkon 314 koní, což umožňovalo akceleraci na stovku za lehce přes 6 vteřin a maximální rychlost činila necelých 250 km/h.

1. místo: Aston Martin One-77

Aston Martin One-77 se poprvé ještě jako koncept představil na autosalonu v Paříži roku 2008 a produkční verze svou premiéru zažila rok následující v Ženevě, ale zákazníci si musely na první auta počkat do roku 2011. Pro zájemce o tento supersport britská automobilka připravila limitovanou sérii čítající 77 kusů, když cena jednoho exempláře se pohybovala okolo 1.2 milionu liber. To ale nezabránilo jednomu arabskému boháči v objednání desítky kusů.

Už samotná vysoká cena Astonu Martin One-77 naznačuje, že jeho tvůrci použily ty nejmodernější a nejlepší prvky, kterými je auto tohoto typu možné vybavit. Samozřejmostí je tedy například velmi luxusní interiér. Tyto vozy si ovšem své fandy získávají hlavně díky rychlostním parametrům. O pohon vozu se stará dvanáctiválec objemu 7.3 litru s výkonem 760 koní, který Aston Martin One-77 rozjede z klidu na stovku za 3.7 vteřiny a velmi rychlým tempem je možné pokračovat až do maxima 354 km/h.

Stránky: 1 2 3 4 5