JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 úplně nejbizarnějších soudních sporů na světě

Lidé se dnes soudí kvůli všemu možnému, občas jsou důvodem pro žalobu velmi neobvyklé události, které vyvolávají velký úžas a podivení. Bizarními soudy je známé především USA a také v tomto seznamu dominují americké případy.

10. místo: Rodiče se soudili kvůli probuzení syna ve vyučování

V americkém státě Connecticut jeden 16letý student usínal při vyučování a probudilo ho učitelovo uhození rukou do lavice. Nejbizarnější na tom všem je fakt, že rodiče žáka to poslali k soudu kvůli údajné ztrátě sluchu, kterou jejich syn tímto utrpěl.

9. místo: Chtěl náhradu škody od rodiny přejetého cyklisty

Další z neuvěřitelných soudních případů se odehrál roku 2008, když se španělský podnikatel Thomas Delgado soudil s rodinou 17letého chlapce, kterého přejel autem. Španěl chtěl po rodině mrtvého teenagera zaplatit škodu na svém autě, kterou mu způsobil náraz do mladého cyklisty.

8. místo: Žena zažalovala dívky ze sousedství za roznos sušenek

V roce 2005 se dvě dívky rozhodly, že překvapí své sousedy a upečou jim koláčky, to ale netušily, co bude následovat. Jedna ze sousedek Wanita Young je zažalovala, protože jejich zaklepání na dveře ji údajně následující den způsobilo záchvat úzkosti. Kvůli této žalobě se setkala s poměrně negativním ohlasem celého okolí.

7. místo: Žalovala zábavní park za moc strašidelnou atrakci

Jeden z těch nejkurióznějších soudních případů historie se odehrával v roce 2000, kdy Cleanthi Peters zažalovala Universal Studios kvůli tomu, že atrakce Halloween Horror Nights byla až moc děsivá a jí to způsobilo velký šok. Američanka po zábavním parku požadovala odškodnění 15 000 dolarů.

6. místo: Únosce se soudil s obětmi

Do dějin soudnictví se zapsal také kriminálník Jesse Dimmick, když jeho žalobu jen tak něco nepřekoná. Jesse zažaloval oběti, které unesl za to, že mu nepomohly uniknout policii. Zní to neuvěřitelně, ale požadoval celkem 235 tisíc dolarů, když chtěl 160 tisíc jako náhradu za hospitalizaci po postřelení od policie a zbylých 75 tisíc mělo být za způsobený stres.