JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 úplně nejbizarnějších soudních sporů na světě

5. místo: Zažaloval banku o neuvěřitelnou částku

Profesor matematiky Dalton Chiscolm nebyl spokojen se službami Bank of America, tak je zažaloval o neuvěřitelných 1.7 miliard bilionů dolarů, což je mnohem více než HDP všech státu na Zemi. Daltonem požadovaná částka je dokonce 28 milionkrát větší než celkové celosvětové HDP.

4. místo: RIAA žalovala zesnulou za porušování autorských práv

RIAA je organizace, která se zabývá ochranou autorských práv, čili velmi často vedou různé soudy kvůli sdílení hudby, filmů a podobně. A jeden z těch nejkurióznějších byla žaloba na Gertrude Walton za to, že si měla stáhnout přes 700 písniček. Bizarní na tom je fakt, že Gertrude zemřela už rok před žalobou ve věku 83 let a v životě se počítače nedotkla.

3. místo: Předávkoval se na party a vysoudil miliony

Scott Simon z New Jersey v roce 2007, když mu bylo 17 let, vyrazil na party, kde se předávkoval Xanaxem a upadl do kómatu. Poté, co se probudil, to na něm zanechalo následky a tak zažaloval lékárnu, ostatní návštěvníky party, rodiče hostitelů a také výrobce léků Pfizer. Celkem vysoudil 4.1 milionu dolarů.

2. Manželce spadla na nohu plechovka a zemřela

Tento případ započal v roce 2010 na parkovišti u obchodu Walmart v nebraském Bellevue a jedná se o neuvěřitelnou sérii událostí, které měly smutný konec. Jedné ženě po nákupu v supermarketu na parkovišti praskla taška, vypadlá plechovka ji spadla na nohu, která ji začala krvácet a také do nohy dostala infekci, na kterou později zemřela. Její manžel kvůli tomu zažaloval obchod, výrobce a také distributora tašek.

1. místo: Američan zažaloval Kanye Westa a Kim Kardashian za členství v Al-Káidě

Jonathan Lee Riches prohlásil, že byl hluboko v lesích Západní Virginie a tam viděl rappera Kanye Westa a Kardashianovic rodinu, jak se účastní tajného výcviku Al-Káidy. Údajně pálili americkou vlajky, šlapali po Obamově portrétu, Kanye udělal vystoupení pro všechny přítomné a stříleli z Ak-47 do vzduchu. Vše se samozřejmě řešilo u soudu. Zajímavé je, že Riches je v Guinnessově knize rekordů zapsán jako nejvíce se soudící člověk na světě, když měl za sebou v roce 2012 už přes 5000 soudních sporů.