JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 velkých pádů a skoků, při kterých šlo o život

Pád z velké výšky je jedna z těch nejnebezpečnějších věcí a velmi často jsou následky dopadu na zem fatální. Ale na světě žijí i šťastlivci, kteří přežili pády a skoky z neuvěřitelných výšek.

10. místo: James Boole přežil pád z 1.8 kilometru

Zní to neuvěřitelné, ale parašutista James Boole dokázal přežít pád z výšky asi 6 000 stop, což odpovídá 1.8 kilometru. Měl obrovské štěstí, jelikož tvrdý náraz na zem mu způsobil jen několik zlomenin.

9. místo: Přežil skok z Golden Gate Bridge

Most Golden Gate v San Franciscu je vyhlášený pro svůj vzhled, ale také je to místo s velkým počtem sebevražd. Svůj život skokem z velké výšky do vody zde chtěl ukončit také Kevin Hines. Američan si svůj sebevražedný úmysl po odrazu z výšky 75 metrů rozmyslel a tak se nasměroval tak, aby do vody spadl nohama napřed a to mu s velkým štěstím zachránilo život.

8. místo: Pilotovi stíhačky selhal padák

Cliff Judkins byl pilotem stíhačky F-8 a v roce 1963 ho potkala nehoda při tankování, po které musel opustit svůj letoun. Stalo se tak ve výšce zhruba 4.5 kilometru a k tomu se vyskytly problémy s padákem. Po pádu do moře utrpěl mnoho zlomenin a také zranění orgánů, ale přežil.

7. místo: Base jumper spadl ze 120 metrů

Velké štěstí měl také neznámý base jumper, který se v Rusku pokusil zdolat 120 metrovou věž, ale neotevřel se mu padák. Pád z ohromné výšky natočil jeho kolega na video. Skokan z tohoto vážného incidentu vyvázl se zlomeninou obratlů, pánve a nohou.

6. místo: Skydiverce se neotevřel padák

Jihoafrická skydiverka Christine McKenzie měla největší štěstí v životě během svého 112 seskoku, kdy se ji po skoku z asi 3.3 kilometru neotevřel padák. Život Christine pravděpodobně zachránilo to, že spadla na dráty elektrického vedení, které v tu dobu nebyly pod proudem a výrazně utlumily její pád na zem.