JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 velkých pádů a skoků, při kterých šlo o život

5. místo: Felix Baumgartner a jeho rekordní skok

Tento moment 14. října 2012 sledoval celý svět. Felix Baumgartner vystoupal ve speciálním balónu do výšky zhruba 39 kilometrů, poté vyskočil a při volném pádu dosáhl rychlost až 1 357 km/h. Během tohoto nebezpečného skoku nastala i komplikace v podobě roztočení, ale Rakušan vše zvládl a nastavil hned několik světových rekordů jako nejvyšší let v horkovzdušném balónu, skok z nejvyšší výšky nebo nejrychlejší volný pád.

4. místo: Spadl do Niagarských vodopádů

Roger Woodward se proslavil jako jeden z mála lidí, který přežil pád z Niagarských vodopádů. Roger si to, ale na rozdíl kaskadéra Karla Součka neplánoval, jelikož zde byl na rodinném výletu. Loď, na které jel Roger a jeho strýc James měla poruchu motoru a proud je dostal až na kraj vodopádu, z něhož spadli dolů. Roger z incidentu vyšel nezraněn, jeho strýc bohužel neměl takové štěstí.

3. místo: Vypadl z okna ve výšce 50 metrů

Joshua Hanson popíjel v minneapoliském hotelu Hyatt a poté, co byl silně pod vlivem se rozhodl proběhnout po chodbě. To se mu málem stalo osudným, jelikož zakopl vypadl z okna ve výšce asi 50 metrů, když jeho let zastavila římsa v prvním patře. Při tomto pádu si zlomil nohu, pohmoždil plíce a měl spoustu modřin.

2. místo: Myč oken padal 22 pater

Chris Saggers pracoval jako myč oken a když byl ve 22. patře na jedné budově v anglickém Salfordu, tak přepadl a řítil se z asi 65 metrové výšky k zemi. Poté následovala scéna jako z filmu, jelikož Chris přistál na autě a přihlížejícím šokovaným lidem řekl, že je v pohodě. Nakonec se ukázalo, že si zlomil loket.

1. místo: Chorvat už 7 krát unikl smrti

Frane Selak je chorvatský učitel hudby, který je označován za největšího klikaře a zároveň smolaře na světě. Ve svém životě byl účastníkem 7 velmi vážných nehod. Vše začalo roku 1962, kdy jel vlakem, který vykolejil a zemřelo 17 lidí. Hned následující rok se ocitl v letecké nehodě, kdy Frane vypadl na kopu sena, ale 19 lidí nemělo takové štěstí.

Roku 1966 jel autobusem, který sklouzl do řeky a 4 lidé se utopili. V letech 1970 a 1973 jeho auto zachvátily plameny. To v roce 1995 byl sražen autobusem a o rok později sjel autem do propasti, když on vypadl a auto spadlo do 90 metrové díry. Neuvěřitelné je také to, že v roce 2003 dva dny po svých 73. narozeninách vyhrál zhruba 22 milionů korun v loterii.