JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset zajímavostí o mistrovství světa ve fotbale

Mistrovství světa ve fotbale je právě v plném proudu a k takové významné akci se váže také mnoho zajímavých informací. Úplně poprvé se ty nejlepší týmy střetly v roce 1930, když turnaj vyhrála a také hostila Uruguay. Momentálně pohledy fotbalových fandů míří na jubilejní dvacátý ročník a zároveň druhé mistrovství světa v Brazílii. Domácí by letos chtěli dopadnout lépe než v roce 1950, kdy ve finále prohráli se sousední Uruguayí.

10. místo: Letos poprvé jsou góly po kontrolou

V historii fotbalu už mnohokrát nastala situace, že nebylo možné určit, jestli se míč dostal za brankovou čáru. Takový moment potkal na minulém mistrovství také hvězdu Anglie Franka Lamparda, ale nyní by se podobné chyby neměly opakovat. Branku nově snímá 7 kamer a počítače by tak měly případný gól ihned odhalit a poslat zprávu rozhodčímu na jeho hodinky. V podstatě je to něco podobného jako jestřábí oko v tenise.

9. místo: Řecko má nejdelší hymnu

Toto se netýká přímo sportovní stránky, ale také se jedná o poměrně zajímavou informaci. A to, že Řekové mají ze všech zúčastněných zemí na mistrovství světa nejdelší hymnu, která má 158 slok. Ale řečtí příznivci si ji nemohou vychutnat celou, jelikož FIFA každému účastníkovi zahraje jen 90 vteřin.