JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset zajímavostí o mistrovství světa ve fotbale

4. místo: Přelomový turnaj v roce 1970

Mistrovství světa z roku 1970 je dodnes považováno za jeden z nejzábavnějších turnajů, když zde byl průměr 2.97 gólu na zápas a z triumfu se nakonec radovala Brazílie. Tento šampionát se zapsal do historie především tím, že byl první, na kterém byly zavedeny žluté karty. Dalším zlomem byla první taktická střídání, jelikož do této doby se střídalo jen na základě zranění. Mistrem se nakonec stala Brazílie s legendárním Pelém v sestavě.

3. místo: Pořadatelské země získaly 6 titulů

Zatím 19 krát ty nejlepší fotbalové národy soutěžily o titul mistra světa a celkem se z triumfu radovalo 8 států, z nichž 6 dokázalo turnaj vyhrát, když byl jejich domácí. Těch šest šťastlivců jsou týmy Uruguaye, Itálie, Anglie, Německa, Argentiny a Francie, když kromě nich mistrovství světa vyhráli ještě Brazílie a Španělsko. To Brazilci mají letos šanci rozšířit řady pořadatelů a zároveň vítězů.