TOP 10 nejlepších závodníků historie

Závodní okruhy po celém světě během posledních desetiletí poznaly mnoho výtečných jezdců. A tak určit desítku nejvýznamnějších je poměrně těžký úkol. Tento žebříček zahrnuje automobilové závodníky, ale také legendy motocyklového závodění napříč disciplínami.

10. Travis Pastrana

Asi největší legenda extrémních sportů a především FMX. V začátcích kariéry Travis závodil motokros a superkros, ale s příchodem nového tísiciletí se stal jednou z hlavních postav nastupujícího FMX. Pastrana vymyslel většinu triků, v roce 2006 jako první otočil Double Backflip.

A během toho ještě stíhal závodit v autech, čtyřikrát po sobě se stal mistr USA v rally, později vyzkoušel i další série a dopracoval se až do NASCAR Nationwide. Na oválech se mu nedařilo podle představ a tak se pro rok 2014 rozhodl, po několikaleté pouze znovu posadit na motorku, když svoje umění bude předvádět při vystoupeních Nitro Circus Live, kde se jako první na světě zatím neúspěšně pokusil o Frontflip Kiss of Death.

9. Stefan Everts

Tento belgický závodník má za sebou pozoruhodnou kariéru, během které se stal motokrosovou legendou. První titul mistra světa získal v roce 1991 na Suzuki a v té době byl nejmladší šampion historie, bylo mu 19 let. Celkový triumf poté ještě devětkrát zopakoval.

Za zmínku určitě stojí jeho absolutní dominance ze začátku 21. století, když dokázal být šampionem šestkrát po sobě. A po úspěšné obhajobě v roce 2006 skončil se závoděním. Během let dokázal vyhrát neuvěřitelných 101 závodů, stal se druhým jezdcem, který vyhrál tituly ve třech kubaturách (125/250/500cc) a k tomu dokázal v jednom dni zvítězit ve třech třídách.

Stránky: 1 2 3 4 5