TOP 10 nejlepších závodníků historie

8. Niki Lauda

Niki Lauda je rakouská legenda motoristického sportu, část jeho životního příběhu si je možné prohlédnout také ve velmi povedeném snímku Rivalové, který natočil oscarový režisér Ron Howard. Tento snímek se zaměřuje hlavně na jeho soupeření s Jamesem Huntem.

Lauda pocházel z bohaté rodiny, ale v mládí se rozhodl, že nebude pokračovat v rodinné tradici a vrhne se na motorsport. Dokázal se probojovat až formule 1, kde se stal trojnásobným šampionem. V roce 1976 nejspíše neobhájil svůj titul kvůli hrůzostrašné havárii na Nürburgringu, kde málem uhořel. Rakušan se obdivuhodným způsobem vrátil ještě ten rok, ale titul už získat nedokázal.

7. Colin McRae

Colin McRae byl bezpochyby jedením z nejlepších závodníků rally v historii. Jeho popularitu potvrzuje fakt, že existuje i mnoho počítačových her, které nesou jeho jméno. Během své veleúspěšné kariéry vystřídal vozy továrních týmů Subaru, Citroën, Ford a Škoda. Jeho kvality potvrzuje fakt, že s podceňovanou škodovkou bojoval i o stupně vítězů v Austrálii roku 2005, jeho snahu zastavila výměna převodovky.

Závodění s českou Škodou byla jen epizoda, to hlavní úspěchy sbíral v jiných vozech. V roce 1995 získal svůj jediný titul mistra světa v barvách Subaru, zároveň se tímto stal nejmladším šampionem v historii. Ze 146 závodů jich dokázal 42 dokončit na pódiu a 25 z toho vyhrát. Zemřel 15. září 2007 ve věku 39 let při pádu helikoptéry, kterou pilotoval.

Stránky: 1 2 3 4 5