JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejhloupějších kriminálníků na světě

Na cestu zločinu a porušování zákonů se vydávají různí lidé. Někdy nad promyšleností a chytrostí provedených zločinů policisté žasnou a nemohou se dopátrat pachatele. To ale není případ těchto lidí, kteří by se mohli utkat v soutěži o nejhloupějšího kriminálníka všech dob.

10. místo: Napsal knihu o svém zločinu

Polák Krystian Bala roku 2003 vydal svou první novelu Amok, ve které je popsána nevyřešená vražda. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se nejednalo o vraždu, kterou polský spisovatel sám spáchal o tři roky dříve. Policistům to samozřejmě neuniklo a momentálně si odpykává trest ve výši 25 let.

9. místo: Vykradl restauraci, kde pracoval

Christopher Kron se rozhodl vykrást restauraci, ve které zrovna pracoval. Jednou v noci se vloupal dovnitř a samozřejmě spustil alarm. Na místo tedy pro kontrolu zavolala bezpečnostní agentura a Christopher normálně zvedl telefon a představil pravým jménem. Nakonec si odnesl jen jednu láhev Grand Marnier a trochu piva, když druhý den šel normálně do práce. Na místě ho natočila také bezpečností kamera a v práci na něj už čekali policisté.

8. místo: Po loupeži usnul v autě

Další případ zlodějské hlouposti se stal v Německu, kde jeden zloděj chtěl svůj úspěšný lup oslavit už v autě trochou šampaňského. Bohužel pro něj to přehnal a usnul. Ale hlavně na něj byla upozorněna policie, která jej našla i s kořistí.

7. místo: Zloděj vyplnil pravdivé údaje

Demetrius Robinson chtěl vyloupit jeden obchod tak, že se půjde zeptat na práci a až bude mít příležitost, tak to zkusí. To se taky stalo, ale Demetrius si to moc dobře nenaplánoval, jelikož do formulářů vyplnil pravdivé kontaktní údaje na svého strýce a z toho plyne, že si svobody moc dlouho neužil.

6. místo: Igelitový sáček místo masky

Připad jako z komediálního filmu se stal v anglickém Cornwallu, kde se Jamie Neil a Gareth Tilley rozhodli vykrást místní benzínku. Samozřejmě mysleli i na to, jak si zakrýt obličej, ale neměli nic lepšího než průhledné igelitové sáčky. Čili policisté s jejich identifikací a dopadením neměli žádné problémy.