JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejhloupějších kriminálníků na světě

5. místo: Objednával vraždu z vězení

Quinton Thomas seděl v jednom marylandském vězení za ozbrojenou loupež, což se mu vůbec nelíbilo a tak se rozhodl, že se pomstí. Napsal tedy známému dopis, ve kterém mu říká, aby zabil každého, kdo se chystá proti němu svědčit u nadcházejícího soudu. Počítal totiž s tím, že v jeho věznici se kontroluje jen příchozí pošta. Quinton na dopis ale napsal špatnou adresu a pošťáci ho poslali zpět do vězení. Takže vše dopadlo úplně jinak, než si představoval.

4. místo: Reklamovala crack na policejní stanici

Každý zákazník od koupeného zboží očekává, že bude mít určitou kvalitu. A to platí také o Eloise Reaves, které se nezdála kvalita cracku, který si koupila od jednoho floridského dealera. Američanka si postěžovala na policii a dokonce jim ty nekvalitní drogy ukázala v očekávání, že ji pomohou. Nakonec skončila s pouty na rukou.

3. místo: Krást nože není rozumný nápad

Už malé děti slýchávají, že by neměly běhat s ostrými předměty, ale tento zloděj tato slova nebral na zřetel. A stala se tak další z těžce uvěřitelných loupeží. Padouch ukradl lovecké nože v hodnotě asi 300 dolarů, které si dal za kalhoty a poté, co si ho všiml personál obchodu se dal na útěk. K jeho smůle spadl na zem a dost se pořezal.

2. místo: Loupež s pomocí technologií

Zlodějnu jako z neuvěřitelné komedie předvedl Daniel Glen, který vymyslel skutečně originální zlodějskou metodu. Chtěl si být jistý, že mají v obchodě dost peněz. Tak tam zavolal, ať přepočítají obsah pokladen a hotovost mu nachystají do pytlů, že si je vyzvedne. Jeho plán nebyl tak geniální, jak si myslel.

1. místo: Nejhloupější terorista historie

Usáma bin Ládin je znám jako nejnebezpečnější terorista dějin, to Mohammad Ashan by mohl být označen za nejhloupějšího teroristu všech dob. Na tohoto člena Talibanu byla v Afghanistánu vypsána odměna 100 dolarů. Mohammada tedy napadlo, že si tu stovku vydělá tím, že sám sebe nahlásí na místní policejní stanici.